| anonim_4396 a întrebat:

Salut, acum o saptamana mi-am facut niste analize la urina si au iesit asa:
Bilirubina-negativ
Corpi cetonici-negativ
Densitate- >=1030
Eritrocite- negativ
glucoza, leucocite, nitriti- negativ toate
PH- 5.5
proteina- negativ
Urobilinigen - normal
leucocite foarte rare
Sunt bune sau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa i ti citeasca analizele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Confunzi TPU cu cabinetul medicului

| sandmonkey a răspuns (pentru suntserios):

Pai daca medicul care mi-a dat analizele, nu mi le-a citit
e vina mea?

| suntserios a răspuns (pentru sandmonkey):

Analizele le interpeteaza medicul de familie sau medicul specialist care le-a prescris. Daca unul din aia nu ti le-a citit da e vina ta ca nu ai intrebat.

| mdc98 a răspuns:

Nu inteleg. analizele in general sunt citite de catre medicul de familie, nu pe TPU. sau gresesc?

| Raimondo99 a răspuns:

Mergi la medic sa ii areati analizele, am cautat pe internet
Bilirubina, Corpi cetonici sunt bune ca sunt negative, daar cu Eritrocitele nu e bine (uite ce am gasit: Eritrocitele joaca un rol important in ceea ce priveste sanatatea noastra, prin faptul ca ele transporta oxigenul proaspat prin tot organismul. Desigur, aceste celule sangvine indeplinesc si alte roluri.

Hemoglobina este proteina din interiorul eritrocitelor, cea care transporta oxigenul. Eritrocitele pot si sa indeparteze dioxidul de carbon din organism, transportandu-l catre plamani, pentru a fi eliminat odata cu aerul expirat.)
iar leucocitele stiam ca sunt bune deci daca sunt negative nu stiu daca e bine.
In concluzie nu am habar daca e ok sau nu, du-te la medic azi, pana nu inchide

| Raimondo99 a răspuns (pentru Raimondo99):

Arati* mama ei de tastatura