| Ariana890 a întrebat:

Am făcut și eu examen de secreții vaginale și as vrea sa știu dacă este bun rezultatul pana ajung la medic.
Celule epiteliale superficiale:relativ frecvente
Leucocite rare
Flora microbiana:rari lactobacili
Raricoci gram:pozitivi izolati
Bacili gram negativ prezenti cocobacilii rari
Prezenti e.coli

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti pozitiva la cateva infectii:
eColi, streptococi, stafilococi...samd.
Mergi la medic de urgenta si iti va prescrie antibioticul sau antibioticele necesare, care vor elimine infectiile.
Atentie: sexul este interzis pe perioada tratamnetului!
Se repeta testarea dupa terminaraea tratamnetului pentru as e vedea daca ai scapata de infectii, fiindca unele sunt foarte rezistente la antibiotice si necesita repetarea lor de 2-3 ori.
pana nu ai raspunsul de la testarea NEGATIV pentru toate, nu este recomandat sa ai sex deloc!

| haileewatson a răspuns:

Folositi apa si sapun oamenilor