| Andreasx a întrebat:

Am facut testul Papanicolau si mi-a reiesit ca am leucoree(secretie mai abundenta decat e normal), celule endocervicale prezente si se observa alterari celulare de natura inflamatorie, frotiu de tip inflamator-reparator.Se recomanda tratament antiinflamator.Imi puteti spune daca este ceva grav si ce tratament antiinflamator sa iau? sincer nu dispun momentan de bani ca sa imi consult doctorul, si vreau sa stiu pentru cine a mai facut pap si i-a iesit asa, daca sa urmez vreun tratament pentru inflamatia care a reiesit in analize.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este suficient sa iei antiinflamator, este mai complicat. Numai medicul ginecolog iti poate spune ce sa faci. Cu tyrimitere de la emdeicul de familie, este gratuit, deci nu ai nevoie de nici un leu. Daca nu vrei sa te duci la medic, nu lua nimic, stai asa, pana te hotarasti sa mergi. Nu uita, contactul sexual este complet interzis pana la tratament

| Andreasx explică (pentru Brigaela):

Am luat trimitere de la medicul de familie, voi merge saptamana viitoare la medic pentru interpretarea rezultatului

| Brigaela a răspuns (pentru Andreasx):

Bravo! Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Cervugid ovule