| lauraalex a întrebat:

Buna seara, am facut analizele la testul papanicolau si mi-a iesitsatisfacator pentru evaluare:celule endocervicale\componente celulare din zona de transformare prezente interpretare\frotiu intens inflamator nespecific recomandarea citologiei dupa tratament cu meclodin timp de 10 zile, avand in vedera ca am hpv pozitiv 31 este ceva grav? va multumesc si astept raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie destul de serioasa, nu se poate sti deocamdata daca din cauza HPV sau din alta cauza. Dupa tratament, se vor vindeca alte cauze si vei repeta testul ca sa vezi daca HPV iti da probleme. In acest moment nu poti sti.

| Azre a răspuns:

E o infecție serioasă HPV-ul ține-te de tratament și de controale periodice!

| Andy2013 a răspuns:

Nu suntem la doctor