| mennenspeed a întrebat:

Am facut tratament cu Medrol 2 ani si dupa aceia am constatat ca cu ochiul drept vad perfect si cu stangul in ceata. Dupa 2 ani de cand am terminat cu tratamentul, cu ochiul drept vad bine, iar cu stangul vad in ceata, nu pot citii. Sa fie cataracta la ochiul stang?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Inure a răspuns:

Medrolul este un medicament ce se ia in cazul proceselor severe inflamatorii, iar una din cele mai frecvente cauze ale aparitiei cataractei este tratamentul cu astfel de medicamente. Totusi nu cred ca ai cataracta, avand in vedere ca ti s-au inversat problemele de la un ochi la altul. Cel mai bine mergi la doctor, nu e de gluma cu problemele oftalmologice.