| Kevin1975 a întrebat:

Cum e posibil sa vad perfect cu ochiul stang si cu ochiul drept sa vad in ceata? Ma gandesc ca si stangul ar trebui sa fie afectat. sau poate e afectat si nu-mi dau eu seama.Nu am probleme cu cititul, dar daca acopar ochiul stang nu vad nimic. Daca acopar ochiul drept vad totul perfect. E posibil sa am o miopie(cam avansata)doar la un singur ochi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Da, foarte posibil. Si majoritatea oamenilor care au probleme de vedere nu au aceleasi dioptrii la ambii ochi, si dioptriile pot sa difere destul de mult asa ca e posibil sa vezi bine cu un ochi si rau cu celalalt.

| Kevin1975 explică (pentru CuriousStuff):

Mersi, sefu'! Azi am vazut ca am inceput sa vad aproape exact la fel ca cel stang, mai am o speranta ca nu imi trebuie ochelari?

| CuriousStuff a răspuns (pentru Kevin1975):

Nu stiu. Si fara consult nimeni nu iti poate spune.

| Kevin1975 explică (pentru CuriousStuff):

Am vineri control. Multumesc oricum

| CuriousStuff a răspuns (pentru Kevin1975):

Sanatate.

5 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Da, este posibil. Multa lume are asta, cred ca se numeste astigmatism. Dar se fac ochelari cu drioprii diferite si se rezolva.