| anonim_4396 a întrebat:

Am folosit din greseala un spray nazal expirat de acum 2 ani.
Nu am realizat ca e expirat decat dupa ce l-am folosit, cand m-am uitat pe flacon si am observat ca scria acolo "exp 2020".
Am folosit spray-ul doar pe o nara, de 2 ori. Sunt speriat si nu stiu cat de grava este situatia. Stie cineva sa-mi spuna daca e de rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

In cea mai grava situatie nu isi mai face efectul. Daca ai apucat de ai scris aici, e de bine.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce contine sprayul ala nazal?
Este cumva cu apa salina (sarata, de mare, ori termala)?

Fiindca aia nu expira, fiind doar o apa naturala...dar cei din industria farmaceutica sunt obligati sa puna o data de expirare pe flacon.

Evident ca nu-i grava deloc problema ta deloc, odata ce esti bine merci si ai ajuns cu bine aici, sa ne scrii.

| nukeyly a răspuns:

Esti ok, daca iti pica nasul in 3 secunde aveai o problema.