| dyanna_8752 a întrebat:

am o problema MARE si GRAVA crying, Ajutor! Am comandat ceva de pe net acum 2 saptamani, dar am realizat ca a fost o mare greseala ceea ce am facut si chiar a doua zi am trimis un mail respectivilor prin care i-am anuntat foarte politicos ca a fost o greseala si am cerut anularea comenzii, de atunci primes tot felul de mail-uri prin care ma ameninta cu nu stiu ce incalcare de lege, si imi spun ca nu pot anula comanda, eu le-am mai trimis un mail prin care mi-am cerut scuze, dar ei mi-au raspuns cam urat si m-au anuntat ca o sa imi trimita cimanda (care m-au anuntat ca valoreaza mai mult decat scria initial pe site ) eu crezand ca o sa rezolv situatia le-am zis ca pentru comanda am folosit adresa falsa si nume fals (ceea ce nu e adevarat, dar nu mai stiam ce sa fac ca sa scap )acum ei nu mai raspund, sunt disperata, ce pot face? oare este grav? ajutor,

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Nu ridica comanda, in felul acesta nu vor avea ce sa-ti faca.
O zi buna! happy

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ce inseamna ca primesti si comanda? Iti aduce comanda acasa? Daca vine prin posta,las-o acolo,nu o ridica,asa cum ti-a zis si Ronnix! Chiar daca ti-o aduce acasa, nu deschide usa!
Mai poti sa reclami firma la protectia consumatorilor, tel 0800.080.999.Nu au voie sa faca asa ceva! Eu nu cred ca o sa-ti trimita totusi comanda! Legea iti da dreptul si sa returnezi marfa daca nu iti place!
Uite un link cu protectia consumatoruli, unde gasesti si tel si adresa de mail a sucursalei din zona ta. Poti sa pui intrebarea si la ei, pe mail sau telefon.

| jhonny999 a răspuns:

Daca dai o comanda, ti se va cere si confirmarea telefonica de la firma respectiva, daca nu confirmi comanda se anuleaza de la sine in 48 ore.
Am parerea caci tu ai cazut in plasa.asa ca te sfatuiesc sa stai linistita si sa nu le onorezi comanda. asa ca pe viitor fi mai atenta de unde comanzi si ce date le furnizezi.

| dyanna_8752 explică:

Primesc* si comanda*, scuze big grin

| dyanna_8752 explică:

Ronnix, esti sigur? cei de la posta o sa imi tot trimita acasa notificari(sau instiintari, nu stiu exact cum se numesc ) si o sa trebuiasaca sa merg la posta, si poate va trebui sa ridic coletul plus taxa de inmagazinare crying

| dyanna_8752 explică:

Jhonny999,in legatura cu, confirmarea telefonica, nu m-au sunat, mi-au scris intr-unul din mail-uri un numar de telefon la care m-au rugat sa sun (am sunat dar, mi-a raspuns o batranica care nu avea nici o legatura cu, comanda mea ) deci este sigur o teapa si clar ca am cazut in capcana lor, dar mi mi-e sa nu imi faca ceva rau, crying