| Popescu_Simina_1966 a întrebat:

Am folosit podoflina pentru negi, unii s-au dus însă nu asta este problema, după 3 zile de la aplicare vaginul s-a umflat rau, arata oribil, nu pot sa merg, nu pot sa ma ating acolo, nimic de două zile simt ca mor. Am dat cu crema de galbenele însă fără rezultat, mi-a iesit si ceva alb, dar nu stiu daca e scurgere, are miros foarte urat ca si cum ar fi puroi, ajutati-ma va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, de cît timp folosesti produsul acela? Este recomandat de medic sau de farmacistă? Încearca sa cureti zona vaginul cu ceai de musetel sa te speli, nu te spala cu lel de duș sau cu sapun si numai folosii podoflina, este cremă sau ce? Ce varsta ai? De cît timp (zile) ai aceste simptome si dureri?

| Floridori a răspuns:

Ca orice alt tratament, Podofilina poate avea reactii adverse.Din prima clipa in care ai vazut ca este ceva nelalocul lui trebuia sa stopezi tratamentul si sa contactezi medicul.

Acum mergi la urgente (si nu merge aia ca nu te poti deplasa; chemi un taxi) sau mergi maine neaparat la medicul tau.Nu mai da cu nimic pana ajungi la medic si incearca sa iti faci doar igiena cu apa, nimic mai mult.

Numai bine!

| Invictusman a răspuns:

Podoflina ți-o recomandat medicul sau ai luat tratament după urechi?

| Vântulalb a răspuns:

Urgent inapoi la ginecologul care ti-a prescris tratamentul. Mai rau ti-a facut.

| Ana2920 a răspuns:

Dacă e scurgere și are miros urât, înseamnă că nu e scurgere sănătoasă. Mergi urgent la medic!

Răspuns utilizator avertizat