| ZaKid a întrebat:

Am fost acum 3 zile la mare si am stat ceva mai mult la soare decat trebuia...si am inceput sa ma cojesc pe toata fata.Se vede foarte urat si as dori sa stiu daca pot face ceva ca sa ma cojesc mai repede...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KapshunikaViorika1994 a răspuns:

Daca poti, mergi intr-o farmacie si cumpara o crema hidratanta potrivita cazului tau (piele descojita). acum ceva vreme o prietena de-a mea a avut aceeasi problema, s-a dus la farmacie si a cumparat o crema foarte buna de la Vichy, care calmeaza si hidrateaza pielea expusa prea mult la soare
poti vedea mai multe aici:
http://vichyconsult.ro/idealia priveste la "protectie solara".
sper ca te-am ajutat! Pa

4 răspunsuri:
| AddaSunnii a răspuns:

Încearcă o cremă exfoliantă și spală-te des pe față. Sau te poți da cu o cremă de aia după plajă.

| Elvina a răspuns:

Nu prea ai ce. Da-te cu o crema hidratanta. bafta!

| IadidK a răspuns:

Iti revii in cateva zile

| sad6516 a răspuns:

Nivea, ea ajută