| pynnk a întrebat:

Am stat la soare cam mult sad ce pot face sa nu ma cojesc?

9 răspunsuri:
| black1white a răspuns:

Cel mai bine e sa te ungi pe arsura cu iaurt rece, daca se poate si proaspatwinking in cel mult 3 zile vei avea o alta piele.
dupa ce te convingi te rog sa imi oferi funditapuppy dog eyes

| Chelsea13 a răspuns:

Poti folosi o crema pentru dupa plaja.dar nu exista garantia ca nu te vei coji..nu cred ca poti face ceva in legatura cu asta :*

| blk23 a răspuns:

Incearca cu lotiune hidratanta sau calmanta

| Sen7iment a răspuns:

Te dai cu iaurt...din ce oras esti poate mergem al plaja amundoi data viitoare si nu o sa te mai las sa stai asa mult:**

| Reek54 a răspuns (pentru Sen7iment):

Baga-te, baga-te laughing.

| Mikyyyyx a răspuns:

Nu poti evita decojirea honey

| Miry98 a răspuns:

iaurtul ajuta doar la ameliorarea senzatiei de usturime si a celei de luat foc, crema de galbenele e singura care amelioreaza arsura si face ca regenerarea pielii sa fie mai rapida.

| Elena_Andreea_1997_LZex a răspuns:

Sfatul meu este sa te dai cu iaurt pe piele imediat ce vi de la plaja el te va calma usturimea nu se va mai simti si daca dai vreo 2, 3zile dimineata si seara nu te vei mai coji mai este buna si crema de galbenele si cremele de calmre si de dupa plaja dar eu am incercat crema de dupa plaja desi face foarte bine la piele ustura pielea si mai rau timp e 30 deminute dar sfatul meu ramane iaurtul rece si proaspat

| Eremia_fan_Alina_1986 a răspuns:

Te dai cu iaurt, sau cu otet. Asa am auzit si eu, am facut si mam simtit mai bine,