| Jameson a întrebat:

Am fost afara si ma muscat ceva de pulpa piciorului nusitu ce era, ca am dat rapid cu mana si n-am vazut. Sa inrosit si ma ustura ce credeti ca era si ce pun acu rapid la muscatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Când ai dat cu mâna ai simţit ceva? Mare, mic?

O fi fost un paianjen... Cel mai bine e să mergi la medic.

| xgd a răspuns:

Daca nu ai vazut si erai afara sper ca nu era o capusa... Daca vezi in zona aia ceva mic si negru [ capul capusei] incearca sa-l scoti cu un ac si tine acolo vata cu spirt. Poate nu era capusa... Nu iti pot da un raspuns sigur daca nu stiu ce te-a muscat.

| lolipop01 a răspuns:

Iti recomand s ate duci la un medic...
Poate era un caine...depinde in ce imrepjurari erai

| anideea a răspuns:

Pai nu stiu incearca sa mergi la doctor sa nu fie ceva grav cu siguranta te va ajuta sau pune putina gheata... funda please