| anonim_4396 a întrebat:

Am fost astazi la doctor si mi-a zis ca am o ciuperca de piele si mi-a dat sa beau un ceai si sa ma dau cu o crema. Ati avut ciuperca de piele v-au disparut petele? si din ce cauza apare acea ciuperca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Întamplator si fara sa doresc acest lucru, am avut ocazia sa contactez astfel de ciuperci fara voia mea. Problema a fost ca am mers la medicul dermatolog care mi-a dat tratamentul adecvat. Consider ca aceste ciuperci apar datorita ca nu purtam imbracaminte si incaltaminte lejera din materiale naturale, transpiram mult, suntem stresati si obositi, avem contact cu animale de companie care poarta microbi si nivelul scazut de imunitate din corp.