| anonim_4396 a întrebat:

Am fost la doctora de familie pentru ca mi-au aparut niste pete albe pe piele. mi-a dat o crema ( Triderm) sa ma dau cu ea pe fata si sa ma spal cu ceai de musetel pentru ca mi-a zis ca am o ciuperca de piele. au trecut 2 saptamani de atunci dar petele albe de pe piele nu mi-au disparut. sunt la fel de albe.
Nu revin la culoare pielii sau nu mi-au trecut? Si daca stiti ce as putea face sa dispara pentru ca m-am saturat de ele pentru ca sunt pe fata si pe maini cryingcrying HELP!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa mergi la medicul de familie si sa-i ceri o trimitere pentru un consult la dermatologie. Numai bine!

| sweethart a răspuns:

Buna o prietena de-a mea a avut aceeasi problema i-au aparut niste pete pe spate ea a folosit KETODAR DE 2% sampon trebuie sa te dai 15 zile inainte faci baie dus e alegerea ta te dai cu acest sampon stai 10 min si apoi te speli asta in fiecare seara timp de 15 zile faci o pauza de 10 zile apoi reiei pentru inca 15 zile. samponul costa cam 35-40 de lei daca ti se pare prea mult poti incerca crema pentru pete si pistrui de la farmec care e cam 20 de lei.succes