| Valentin_Florentin_1989 a întrebat:

Am fost azi de la faleza prin ploaie...Si e ceva pana acasa. Cand am ajuns am vazut ca sunt uda la picioare si am facut o baie fierbinte. Daca puteti sa-mi spuneti ce sa fac sa nu racesc crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna.
Nu cred ca poti raci din atat, dar incearca sa nu iesi prin ploaie, sa nu umbli pe afara sau sa stai cu picioarele pe gresie/ciment fara papuci sau sosete, nu sta cu spatele gol, nu iesi cu parul ud afara.
Beau ceai, mananca sanatos, nu manca inghetata si nu bea apa rece.
Ai grija de tine.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FoundYouLover a răspuns:

Sa bei un ceai si sa iei un paracetamol, asa, preventiv. Daca nu vrei sa bei ceai bea lapte fierbinte cu multa miere in el.

| IonutK3nt a răspuns:

Pai poti sa iti faci un ceai de menta sau de floare de tei big grin