| TheGirlWhoHasNoName a întrebat:

Am fost dependenta de droguri aproape 2 ani, acum o luna si ceva m-am lasat, renuntand complet si la droguri si la tigari. Dar am o problema...cateodata ma simt "high" (luata/sparta) fara sa folosesc vreun drog si mi-e frica sa nu ma suspecteze parintii sau prietenii ca m-am reapucat. Stiti cumva cauza si ce ar trebui sa fac in aceasta privinta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gosh0108 a răspuns:

Felicitari pentru ca ai reusit sa te lasi de droguri si de tigari! Cel mai bine ai facut! Legat de starile tale, ar fi bine sa urmezi o cura de dezintoxicare pentru a elimina si ultimele particule de drog din corp. Bea foarte multa apa / zi! in jur de 3-4 litri. Stiu ca ti se va parea imposibil, dar asa poti sa scapi de starile astea... le poti spune si parintilor tai de chestia asta ca sa nu te suspecteze ca te-ai reapucat(daca stiau de trecutul tau). Succes

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este propria ta luptă cu drogurile.
Nu te mai lăsa stăpânită de ele.
Mergi la o consiliere psihologică.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| filaret03 a răspuns:

Consulteaza un pshiolog...

| LoveItachi4Ever a răspuns:

Cand esti in situatia asta...stiu foarte bine pentru ca si eu sunt in aceeasi... singurul lucru pe care il poti face este sa te culci sau daca nu poti sa stai undeva si sa bei apa dar cel mai important sa stai jos iti pui mainele pe cap si inchizi ochii si stai asa un pic si dupa aia iti vei revenii, crede ma stiu bine si cand simti nevoie de droguri fa ti un ceai si miroase l

| NumeleMeuRares a răspuns:

Ce droguri luai?