| denysa1993 a întrebat:

Am fost foarte racita cateva zile apoi dupa ce mi-a mai trecut putin ma duc la baie si urinez cu sange destul de rau adica pe hartie e rosu rosu si simt si eu durerea puternica la final...a patit cineva asta? mi-am luat un urinal acut pentru ca maine e craciunul si nu pot sa il petrec in spital...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai facut o cistita hemoragica. Du-te la urgente, nu te interneaza nimeni pentru atat, insa vei primi tratament cu antibiotic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu NU pricep de ce credeţi voi ( în cazul acesta, TU ) că Urinal Akut este "medicamentul MAGIC" şi poate suplini un consult medical şi un tratament ADECVAT afecţiunii pe care o ai...

E posibil să ai o cistită hemoragică - aşa cum spunea şi @Abh - afecţiune care NU se tratează cu Urinal Akut.

Dacă nu mergi la medic afecţiunea se va AGRAVA; nimeni NU te internează pentru asta.

Sigur că este neplăcut să stai la Urgenţe în ajun ( sau în ziua ) de Crăciun - dar, la asta TREBUIA să te gândeşti când ai avut primele simptome de răceală şi TREBUIA să mergi ATUNCI la medic ( mai ales că ŞTIAI că vin sărbătorile )!

Eu îţi recomand să mergi cât mai curând la medic pentru diagnosticul corect şi pentru a primi un tratament adecvat.

Toate cele bune şi multă sănătate.

Sărbători Fericite!

| Alin4uuu a răspuns:

Buna Denisa eu zic ca ai racit destul de tare astfel s-ar putea sa ai o infectie la caile urinare de asta simti si durere cel mai bine mergi la un doctor pentru niste analize ca sa nu cumva sa nu se complice treaba. Sanatate multa iti doresc!

| xBebee a răspuns:

Eu zic, sa mergi la spital, pentru ca nu te vor tine acolo, iti vor da un tratament.
Probabil ai o criza de rinichi sau este doar o raceala la uter, si s-a declansat mai repede menstruatia

NU te speria, mergi la spital; x si totul v-a fii bine.BAFTA, Sarbatori Fericite si insanatosire gravnica.

FUNDA/

| dianacuza a răspuns:

Probabil ai o criza de rinichi. Mergi la spital, o sa-ti dea antibiotice si nu cred ca te vor interna.

| Alex752 a răspuns:

Criza de rinichi.