| valentinalina a întrebat:

Am fost ieri la dentist mi-a curatat maseaua mi-a facut anestezie si mi-a scos nervu si m'ia pus un pansament pana joia viitoarea cand mi-o plombeaza... iar azi cand m-am dus sa mananc ma tot dureacrying desi nu mancam pe parte aceea si cand apas ma doare foarte tare crying
ce sa fac? URGENT crying
funda! promit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Daca tiá scos nervu,si inca te doare probabil ca nu ti.a curatat destul de bine maseaua, sau tiá intrat intre timp mancare.
Du.te la dentist si spune.i ca te doare, cat mai repede posibil ptc risti sa ti se infecteze sau sa ti se umfle iar atunci trebuie operatie.

Ca sa iti amelioreze durerea pana te duci puneti niste comprese cu apa rece pe obraz*( nu apa calda ptc face mai rau) iar noaptea dormi pe partea dureroasa.

te pup:*

| Lavinialoveyou a răspuns:

Si eu am avut astfel de probleme. Sfatul meu ar fi sa te duci la un cabinet stomatologic non-stop la urgenta.Si sa vezi ca totul o sa fie bine.A.si sa-ti faci o radiografie.

| Piny a răspuns:

Du-te la dentist! Nu sta asa, probabil s-a infectat.