| frunziss a întrebat:

Am fost ieri la dentist. mi-a scos nervu. mi-a curatat canalele. mi-a pus un pansament.si mi-a cimentat.azi iar m-a chemat oare ce o sa-mi facca?(am un dinte rupt pentru cei care nu stiu)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| clauss a răspuns:

S au ti o plombeaza pe cea care a lucrat la ea ieri

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Cand mergi data viitoare trebuie sa-ti ia mulajul, ca sa faca coroana si piesa pe care aceasta se fixeaza.

| clauss a răspuns:

Poate ai alta cariata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot la dintele ala ca doar e rupt