| Katsu a întrebat:

azi mi-am rupt un dinte, acum cateva luni aveam dintii cam stricati si dentistul a bagat serios albinuta aia in ei, mi-a scos nervii din 4 dinti si a pus plombe de portelan sau ceva de genul, iar azi m-am enervat am strans din dinti de nervi si un dinte s-a crapat si s-a rupt, maine merg pana la dentist sa vad pe cand ma programeaza, intrebarea mea este: oare trebuie sa imi scoata si restul dintelui cu radacina cu tot? sau imi face un dinte din acelasi portelan si mi-l lipeste de bucata ramasa? Mai am cam.1 mm-3 mm din dinte ramas si nu vad cum l-ar putea scoate..noroc ca mi-a scos atunci nervu din el ca de nu, ma durea ca naiba acum.
O seara frumoasa tuturor!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KเĐu540 a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti scoala restul de dinte, indicat era sa pastrezi bucata ce s-a rupt pentru ca se putea prinde la loc cu un mic surub.

| Katsu explică (pentru KเĐu540):

E aici pe birouhappy daca e o tin amintirelaughing