| DmdDinuMarius a întrebat:

Am fost ieri la plaja si m-am ferit sa nu ma stropeasca un prieten cu apa si m-am lovit de alt prieten la degetul mare de la mana si mi s-a umflat si abia il misc ca ma doare, ce oare sa fac, rupt nu este ca il pot misca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

E luxat. Pune o compresa cu apa rece sa amelioreze inflamatia. Trece in cateva zile. Daca nu trece, zic sa te duci la un doctor pentru investigatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa comprese reci poti folosi si geluri antiinflamatoare.

| DmdDinuMarius explică (pentru anonim_4396):

Mersi, la asta ma gandeam si eu dar am zis sa intreb aici, ma gandeam sa ma duc la spital