| anonim_4396 a întrebat:

Am fost insarcinata si am ramas cu vergeturi pe coapse, solduri si picioare. Ce pot sa fac, cum le pot corecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Nu poti. Dar daca la inceput au fost mov, in timp vor deveni alb sidefii si se vor observa mai putin.

3 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Trebuie sa incepi sa tii un regim si sa faci cel putin 15 minute pe zi gimnastica.nu trebuie sa te mai ingrasi pentru ca iti vor aparea altele.asa ca ai grija ce mananci.

| copolovici a răspuns:

Din cîte ştiu, există creme cosmetice pentru aşa ceva, dar rezultatele nu sînt spectaculoase. Probabil că masajul special poate avea efecte, dar e vorba de timp destul de lung. Posibil să existe şi variante oferite de chirurgia estetică.

| murik a răspuns:

Nu au dat rezultate 100%, asa cum sustin comerciantii, insa iti recomand cel putin 1 sedinta de masaj/saptamana (plus ca te si relaxezi happy ) crema pana intra in piele dupa fiecare dus-aici poti primi ajutor si de la sot si e chiar fun, si sport, jogging, mersul mai rapid etc, insa nu vor disparea in totalitate. bafta