| alexandru4124 a întrebat:

Am fost la dentist pentru o banala durere de masea, dar se pare ca era nasol si a "trebuit" sa scoata nervii. Nu sunt cine stie ce expert, dar am intrat la banuieli dupa ce am plecat cu tratament pus de acolo, acum a inceput sa doara la atingere dintele respectiv, dar si cei din jurul lui (ma refer daca dau cu degetul in ei). E normal asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Durerea se extinde si la cei alaturati, pentru ca ti-a umblat acolo. Este ceva normal, iti va trece in cateva zile.

| MihaelaDart a răspuns:

Da, este absolut normal. Este și de la anestezicul făcut cât și antibioticul pe care ți l-am injectat. Poți pune gheata pentru a trece durerea. Sau daca nu dorești să pui, va trece de la sine în câteva zile.

| Sofer a răspuns:

Iti trece pana te insori.