| GabbyGabriella64 a întrebat:

E normal ca dupa un tratament de canal sa nu iti amorteasca nimic prin gura de la anestezie ci doar sa te doara dintele respectiv? Stiam de la altii ca daca te anesteziaza o sa iti amorteasca zona aia pentru cateva ore

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi în mod normal așa ar trebui, dar înseamnă că ție din varii motive nu ți-a prins anestezia.

I-ai spus medicului că tu încă mai simți ceva? Și ți-a făcut lucrarea fără o anestezie, fără măcar o mică amorțeală, adică ai simțit tot? :O

Ai rezistat?

Nici atunci nu i-ai spus nimic?

Adică mi-e greu să cred că tu ai rezistat fără să nu fi exprimat măcar puțină durere și el să nu fi observat treaba asta?

Întreb asta deoarece dacă el a observat și nu te-a întrebat nimic, mi se pare că nu-i un medic prea empatic și nici nu-l interesează de pacieții lui, ar trebui să-l schimbi.

| GabbyGabriella64 explică (pentru anonim_4396):

Ba da ii ziceam cand ma mai atingea intr-un punct si ma durea si atunci imi mai injecta anestezic pana nu mai simteam
n-as fi avut cum sa rezist fara anestezie
doar ca nu mi-a amortit nimic
dar mi-a mai facut ceva la un dinte din partea de sus si atunci mi-a amortit obrazul si coltul gurii
Poate ca doar in partea de jos daca imi face anestezie nu amorteste