| racc a întrebat:

Am fost la doctor deoarece ma durea gatul, ma durea in piept, burta (aproape tot corpul), aveam febra (frisoane si transpiram) si mi-a spus ca am amigdalita acuta si mi-a dat antibiotic CEXYL.Eu am limba alba si pete albe si vinete pe amigdale. Este bine ce antibiotic mi-a dat. Eu acum un an am fost diagnosticat cu candidoza bucala sa fi revenit aceasta candidoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Incearca tinctura de propolis, un antibiotic natural

| racc explică (pentru danielaxyz):

Ma voi duce sa cumpar tinctura de propolis de la farmacie. Dar cum se administreaza se pune in apa sau ceva?

| danielaxyz a răspuns (pentru racc):

La plafar gasesti, pui intr-un pahar cu apa 30 de picaturi, amesteci si bei

| lea72 a răspuns:

Candidoza a apărut cel mai probabil din cauza antibioticului.

| BantuletzRevine a răspuns:

Eu cred ca totusi ai racit? Ai alergie la ceva? :O