| TodyTza a întrebat:

Am fost la toaleta, si am iesit cu scaunul cu mult sange foarte si am fost, adica am sunat la 112 si la spital la urgenta mi s-a spus ca as putea sa am hemoroizi interni si acum am ajuns acasa si imi este frica ca sangerez cand ma duc pe wc. Spune-ti ce pot sa fac sa numai sangerez ce sa fac, mentioned ca ma doare si burta Jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu recent am ligaturat hemoroizii interni, acest procedeu de ligaturare m-a costat 2500 roni,stiu ca e destul de scump dar nu poti lasa sa treaca de la sine ca nu trece,va fi din ce in ce mai rau,vor creste pana vor incepe sa prolabeze si oricum vei ajunge la cutit,deci strange bani si mergi la o clinica de proctologie si rezolva-ti problema, la urgente normal ca nu iti fac nimic, acolo e mai mult pentru accidente vasculare, alte nebunii, tu in schimb ai acesti hemoroizi de mult timp si nu constituie o urgenta medicala

| Mario76 a răspuns:

Pai la spital nu au acordat si o reteta/tratament? Sa urmezi intocmai tratamentul indicat. Mergi la medicul de familie pentru analize si trimitere la proctolog sau gastroenterolog. E posibil sa fie hemoroizi interni dar sa nu fie si rectocolita. Numai un control amanuntit de specialitate sau eventual daca se impune o colonoscopie poate indica diagnosticul si tratamentul de urmat. Nu sta asa, daca la spital nu au dat si tratament. Inseamna ca au fost superficiali, caz in care poti face reclamatie.

| TodyTza explică:

Mama mea a scris deci ea a patit dar PE contul Meu a scris