| Radandam a întrebat:

Am fost la un laborator de analize.Si mi-am facut analize pentru HIV, sifilis, hepatia B, hepatita C.Pentru Gonoreea si Chlamydia a zis ca se ia prin secretie.Cum adica prin secretie? Astept sa imi explicati.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Secretia zonelor intime...

| alina2k18 a răspuns:

Https://www.cdt-babes.ro/recomandari_teste_medicale/secretie-uretrala.php
''Se insista asupra faptului ca recoltarea sa se faca dimineata, fara ca pacientul sa-si faca toaleta organelor genitale sau sa urineze.
Pacientul se aseaza in pozitie culcata si se atentioneaza ca recoltarea prevede o manevra neplacuta. Tamponul se introduce in uretra bland, cu miscari fine de rotatie pana la o adancime de cca 2 cm. La retragere se imprima tamponului tot miscari de rotatie.''

| Sonia822 a răspuns:

Pai daca nu stii, inseamna ca esti virgin. Si ti-au luat aia banii degeaba, dar ti-au zis si adevarul.