| Fgm_Allexaa_1995 a întrebat:

Am o problema cu cainele meu si poate ma puteti ajuta. Am iesit acum aprox 2 ore cu el afara si a apucat sa manance niste boabe de pe jos. In cateva minute nu a mai putut sa si miste un piciorus din spate si l am luat in brate si l am dus in casa. Cum am ajuns acasa a inceput sa faca caca pe el sa respire greu si ii cam tremura piciorul.Am crezut ca e otravit si i am dat repede apa cu sare ca sa vomite dar nu vomita. Ma gandesc ca daca era ceva fff grav facea spume la gura. Dupa ce nu a mai facut caca pe el s-a dus sa bea apa si acum incearca sa mearga dar nu poate sa puna piciorul jos. Se urca si coboara din pat dar nu pune piciorul jos. A inceput sa bea foarte multa apa probabil de la apa cu sare pe care i am dat o. Iar acum cateva minute a vomitat un lichid transparent. Ce sa fac? Parintii mei nu vor sa mearga la doctor cu el si mi e foarte frica ca pateste ceva peste noapte.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand scoti cainele la plimbare, hraneste-l bien inainte sa pelci de acasa cu el, ca sa nu mai manace rahaturi de pe strada.
Cat priveste labuta aia, vezi sa nu aiba o teapa sau capusa in ea, ca nu-i normal sa nu o puna jos. Uita-te si intre degete!