| BlueELighT a întrebat:

Am fost operat de apendicita in urma cu 4 luni jumatate.

As vrea sa practic box/alt sport in urma caruia as putea fi lovit in zona operatiei. Si, in timpul liber mai joc si fotbal (sunt portar) si as putea primi oricand o lovitura.

Mai este periculos daca m-as lovi? Sau deja s-a "sudat" si pe interior?

Astept raspunsurile voastre!

Multumesc anticipat! O zi buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Etxd a răspuns:

Buna!

Si eu m-am operat acum 3 ani si ceva de apendicita, pentru siguranta ta nu este bine ce faci! Rana nu este inca inchisa pe interior, trebuie sa astepti aproape 1 an! Iti recomand sa practici un sport mai putin periculos deocamdata!

Sper ca te-am ajutat. Multa sanatate iti doresc! :*

| BlueELighT explică (pentru Etxd):

Multumesc pentru ajutor. Am intrebat un medic de specialitate si mi-a spus ca nu e bine sa fac acum un sport de contact. Dar insa, pot primi o minge (ca lovitura ) fara sa simt decat impactul, pentru ca operatia numai are cum sa se deschida!

1 răspuns: