| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 14 ani. iar acum 2 saptamani si un pic m-am operat de Apendicita Acuta Flegmonoasa, in aceste 2 saptamani totul a decurs OK, pana intr-un final cand am inceput sa fac efort, jucandu-ma fotbal. lovindu-ma cu amicii, dupa 2-3 zile aproximativ au inceput sa-mi apara dureri in zona abdomenului si locul operatiei, aceste dureri nu sunt foarte mari, dar nici nu sunt suportabile. simt ca imi da niste junghiuri, apoi simt ca si cum mi-ar pune cineva niste gheata, apoi incep din nou durerile.
Daca m-ati putea ajuta, as fii recunoscator.
+ FUNDA!
MULTUMESC, ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te sa te vada chirurgul care te-a operat. Regula era ca minim 6 saptamani sa nu faci efort. Daca ai incalcat-o, poti suferi complicatii locale

2 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Mergi la chirurg unde te-a operat, nu cred ca este ceva grav doar muschilul taiat cred ca te supara, sincer ai inceput sa faci efort parea devreme.

| cristina10cris a răspuns:

Si eu sunt operata de apendicita te simti asa din cauza efortului depus trebuia sa nu faci deloc efort o sa iti treaca aceste dureri daca incerci sa nu depui efort mult nu te ingrijora asa se intampla si eu am patit la fel.Ai grija si succes!