| victortiti89 a întrebat:

Am fost sa imi fac analizele de sange. Cand le-a vazut doamna doctor a zis ca sunt praf. Mi-a facut trimitere la hematologie...sad Sunt foarte speriat. Cat de ingrijorat ar trebui sa fiu?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are nici o logica intrebarea ta!
Daca medicul a facut o afirmatie, cum am putea sti noi ce anume a gandit si ce a vazut medicul pe fisa ta medicala.
Intoarce-te la medic si intreaba-l pe el, ca noi nu avem de unde sa stim.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și noi ce ar trebui sa îți spunem când nici nu știm despre ce analize e vorba?

| johnnny123 a răspuns:

Nu era mai bine să rogi doctorul să te lămurească? Noi de unde am putea să știm ce a ieșit la analizele alea?

| Cipi1212 a răspuns:

Depinde ce rezultate au analizele.

| IonelaIasmina a răspuns:

Dacă ți-a făcut trimitere, du-te acolo unde te-a trimis.
Îngrijorat? Păi... poți fii destul de îngrijorat în condițiile în care știi că ai analizele praf, doar că încearcă să te calmezi și roagă-te la Dumnezeu să treci cu bine peste tot!
Multă sănătate!

| Torrpi a răspuns:

Nu stim rezultatele, nu stim cat de ingrijorat trebuie sa fii.
Fa-ti analizele si du-te la medic sa le vada.

| ZitaRita a răspuns:

Și eu am multa glicemie in sange din cauza bolii mele ADHD! Nici nu prea mănânc pe zi, niște bomboane și cam atât