| Skiddycarp63901 a întrebat:

Am fumat pentru prima data acum vreo 2 luni câteva fumuri de Dunhill albastru și la o zi după ceva Marlboro și de atunci n-am mai fumat nimic pana săptămâna trecută când am fumat Pall mall și m-am înecat foarte tare de la primul fum. De atunci ma doare destul de tare gatul și mi-au aparut niste bubițe albe. E de la fumat? E grav? Nu știu cum sa reacționez la ele

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Da eu cred 100% ca este de la țigări ar fi bine sa nu le mai consumi nu-ți sunt de niciun folos nu-și are rostul țigările pur și simplu te distruge in timp nu-ți aduce nimic benefic in viața

Alegerea ta dac vrei sate lași sau nu de ele tu stii ce este Mai bine pentru tine numai bine

| Skiddycarp63901 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Nu pot sa zic ca m-am apucat de fumat având în vedere ca n am tras o țigară întreaga in total

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Skiddycarp63901):

Tu ști mai bine

| Skiddycarp63901 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Problema e ca nu știu

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Skiddycarp63901):

Ultimul sfat pe care ți-l dau fără sa mi-l ceri

Nu te apuca de fumat Niciodată o sati distrugi viața

eu nu fumez nu am fumat Niciodată și am 23 de ani nu am pus nici măcar de curiozitatea Țigara la gura nu suport țigările

Am văzut foarte mulți oameni cum își dau si ultimul leu din buzunar di își lasă copii foame numai ca ei sa aiba țigări și de băut

Azi o Țigara mâine un pachet ai uita Asia devii dependent ai îți pui viața in pericol ai sănătatea pentru nimic toată fi baita deștepte lasale cât poți pana nu devine un vici

Atât am vrut săți apun restul este decizia ta viața ta decizia ta tu stii ce este mai bine pentru tine numai bine ai grija de tine

Renunța la țigări de tot

| ZeroȘapteOpt a răspuns:

Gatul te doare poate de la altceva... S-a mai înecat lume cu fum și nu am pățit niciunul ceva similar laughing Acele bubițe albe nu sunt cumva "afte"? Adică ustura, mai ales când mănânci roșii, de ex? Btw, și astea ar fi din alta cauza...

| Skiddycarp63901 explică (pentru ZeroȘapteOpt):

Cum ar trebui sa scap de ele

| ZeroȘapteOpt a răspuns (pentru Skiddycarp63901):

Ceri la farmacie, a luat și mama pentru frate-miu. Dar de obicei trec de la sine, toți facem.