| Anitta a întrebat:

Am gastrita erozica si helicobacter. Deoarece sunt alergica la antibiotice am facut tratament naturist. Am scapat de bacterie? Tratementele naturiste sunt bune totusi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca ai scapat de bacterie. mergi si fa-ti o endoscopie si vei afla. La ce antibiotice esti alergica, ca schema poate fi adaptata? Nu e nimeni alergic la toate antibioticele.

5 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Desigur ca sint bune si functioneaza aceste tratamente naturiste, uite eu iti recomand ceva naturist pentru gastrita eroziva(nu erozica) Epigastralgin(3 CAPSULE/ZI), dupa acest tratament naturist mergi din nou si consulta medicul pentru o alta serie de teste.Sanatate.

| sudoru54 a răspuns:

Se poate face tratament foarte bun pentru helicobacter pylori(esofagita ulcer gastrita cancer in orice zona a tractului digestiv, multi ajung la astfel de complicatii din pacate), este naturist, fara efectele secundare ale antibioticelor, antibioticele in multe cazuri distrug flora stomacala nu doar aceasta bacterie si astfel se slabeste sistemul imunitar. Este o combinatie intre colostrum, mastic gum si broccoli sprouts-sulforaphane...tatal meu a incercat antibioticele si i-au facut mai rau decat era, de o luna ia combinatia asta si nu mai are nici o problema cu stomacul sau cu mersul la baie, nu se mai plange de arsuri pe piept de balonari. i-am luat de pe olx.ro se numeste "Tratament Natural Eficient pentru infectia Helicobacter Pylori". Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga Anitt, fratele meu are o problema similara si iti pot spune ca cel mai bun tratament vine in urma unei consultatii medicale de specialitate. Tratamentele naturiste previn, nu combat. Ca si tratament nu e neaparat nevoie sa-ti dea antibiotice. Sunt si alte tipuri de tratamente. Sper ca te ajuta si numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sotul meu are aceiasi problema spune-mi simie te rog. ce tratament naturist ai facut? ...multumesc mult.