| Dizzydizz a întrebat:

Am gelul de curatat si lotiunea tonica de la clear Skin-Avon.
Nu stiu cum se procedeaza.Cat timp le tin, etc
imi explica cineva?
Si de cate ori se aplica. Ms

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Pai cu gelul de curatat te stergi iar dupa ce te-ai sters te dai cu lotiunea tonica.

| TąNyą a răspuns:

Imi fiecare seara cred nu stiu n-am folosit nimic de ten din brosure decat o singura data de la Oriflame si mi-am luat teapa mai rau imi facea. Prefer sa iau din farmacii/cora/carrefour unde vad mai in detaliu despre ele si am nimerit o lotiune care ma scapa de cosuri si de punctele negre in acelasi timp. Bafta

| Lorelai a răspuns:

Se folosesc zilnic. Eu folosesc dimineata lotiune tonica, stau cateva minute sa se usuce fata apoi ma dau cu creme de fata. Gelul de curatat ar trebui sa il folosesti seara. Daca vrei si lotiunea o poti folosi tot seara, sau chiar de doua ori pe zi(dimineata si seara), eu ti-am zis cum fac eu.

| StanculescuMaria99 a răspuns:

Si eu am gel de curatare de la Avon si iti pot explica.Pai...Iti umezesti fata si apoi iti pui putin gel in varful mainii.ti-o intinzi pe fata si masezi cca 2 minute. Apoi te clatesti si gata!
Funda?

| StanculescuMaria99 a răspuns:

Am uitat sa spun despre lotiunea tonica. Dupa ce ai folosit gelul de curatare pui niste lotiune tonica pe o bucata de vata(sau pe un buretel demachiant)si freci pe toata fata.
Funda?

| cristinaarmn a răspuns:

Pentru ingrijirea corecta a tenului in fiecare seara tenul trebuie demachiat cu un demachiant special pana pe dischette nu mai este urma de machiaj, apoi gelul de curatare de care zci tu trebuie aplicat pe fata ca si un sapun si te speli cu el apoi clatesti, aplici lotiunea tonica pentru ca demachiantul nu curata si celulele moarte sau alte chestii de pe tenul nostru. Apoi poti hidrata tenul cu o crema de fata kiss