| Andrei_Razvan_1996_Mkyc a întrebat:

Am gingiile sensibile. Atat de sensibile incat daca mananc o gutuie trebuie sa imi sangereze. De spalat pe dinti nu mai zic..de fiecare data imi curge sange. Ce pasta de dinti imi recomandati? Sau ce alta metoda sa folosesc pentru a-mi "intarii" gingiile. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sensodyne repair+ protect

suntserios
| suntserios a răspuns:

Parodontax pasta si apa de gura. e speciala pentru asa ceva.

| Andrei_Razvan_1996_Mkyc explică (pentru suntserios):

Apa de gura folosesc zilnic. Am incercat si parodontax, dar nu rezolvam nimic.

| suntserios a răspuns (pentru Andrei_Razvan_1996_Mkyc):

Atunci fa o excursie la dentist, poate fi o problema mai grava

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Un medic te-ar recomanda ceva foarte folositor.
Pa!

| DNMPKSGNPM a răspuns:

Sau Sensodyne sau Lacalut Sensitive, nu stiu daca au efect insa le-am spus pe cele pe care le stiu si care in reclama spunea ca sunt pentru asa ceva.