| angelyna a întrebat:

Am gripa de 2 zile. tusesc foarte tare din iept si stranut de vreo 5 ori la rand. mi-am pus comprese pe frunte, am luat paracetamol si ambroxol(pentru tuse) dar starea mea nu s-a imbunatatit. Imi arde tot corpul, si imi curge nasul. nu stiu ce sa mai fac. ajutati-ma va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Iti doresc niste comprimate de vitamine C, un coldrex luat cu ceai, (impotriva gripei), plus ceva paracetamol si-un sirop contra tusei.
Sanatate, pa!

auran
| auran a răspuns:

Incearca si niste Tymisept - este pentru tuse, raguseala si roseata in gat - o frectie cu carmol si cat mai multe lichide. Sanatate

| 31957319 a răspuns:

Incearca Coldrex ii destul de bun.
Ceaiuri cu miere sa-ti inmoaie tusa.
Chiar si sirop de ceapa, ii nasol crede-ma.
Si un control medical, sa vezi ce iti zice medicul.

| costyn162 a răspuns:

Si eu am fost bolnav. Dar dupa 2 zile m-am simtit mai bine. In primul rand trebuie sa te odihnesti, sa stai in pat chiar daca o sa te plictisesti groaznic. Si, pe langa ceaiurile bunicii si compresele cu apa rece, trebuie sa consulti si un medic. Acesta o sa iti prescrie anumite medicamente si ceaiuri speciale care te vor ajuta.
Insanatosire grabinca!
Sa te faci bine ca vacanta e lunga si te asteapta.

| crd7 a răspuns:

Du-te la medic si bea ceaiuri multe!
si nu uita sa mananci. Bafta happy

| catel a răspuns:

Tinctura de propolis pentru durerile de gat si miere de albina amestecat cu hrean razuit, pentru tuse. mai multe pe mess dog.catel