| scumpatateiubeste a întrebat:

Am herpes de ieri si mi s-a umflat buza de sus, azi toata ziua am incercat cu unguente sa o desumflu dar nu am reusit, ajutati-ma va rog cu vreun remediu de folos intr-adevar sa fie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Outspoken2 a răspuns:

Buna,incearca nidoflor este un unguen foarte bun, imediat aplicat iti calmeaza durerea (nu o mai simti).Sau daca ai auzit despre plasturele special pentru herpes se pune pe "buba" iar acesta ti-o izoleaza, nelasand-o sa se usuce si se vindeca in maxim o zi! Sarbatori fericite si multa sanatate tie si familiei tale

| DoiniSa a răspuns:

Pai...poti incerca cu pasta de dinti. aplici apoi lesi pina ce se usuca si din nou tot asa,.cu incetu herpesul se va micsora.

| Cookina a răspuns:

Sti ce poti face? da-te cu mai multe creme si care vezi ca iti merge mai bine cu aia te dai mai des.