| GabrielB2000 a întrebat:

Am implinit 18 ani, cum pot intra in posesia cardului de sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie. Daca nu ai asa ceva iti alegi unul de la tine ddin localitate sau de unde vrei tu.

| Adry05 a răspuns:

Vine el prin posta la un moment dat. Trebuie doar sa mergi cu el la Casa de Sanatate sa-l activezi

| RAY a răspuns:

Ai asigurare medicala?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca esti elev iti va veni prn posta acasa in curand.

Răspuns utilizator avertizat
| SweetChoco a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic, cardul de sanatate trebuie sa vina prin posta. Eu l-am primit la 3 luni dupa ce am implinit 18 ani, "updatarea" dosarelor durand destul de mult. happy