| anonim_4396 a întrebat:

Am impresia cateodata ca innebunesc.imi pierd controlul.imi trec tot felul de tampenii in cap fara sa vreau.nu mi se intampla tot timpul. a pornit de la o sperietura, un atac de panica cand stateam in pat si nu eram la mine acasa.am starea de irealitate.am impresia ca totul in jurul meu nu e real si mi se face frica.sunt si o persoana mai fricoasa de fel dar totusi nu inteleg ce se intampla cu mine. vreau sa-mi revin sa fiu la fel ca inainte.please daca stiti despre ce este vorba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Brunetica a răspuns:

Eu as zice si ti-as recomanda sa te duci la un pshiholog nu ca esti nebuna sau ceva de genu da e bine si ai sa te simti mult mai bine, vei reusi sa depasesti toata frica.

4 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Am avut si eu ceva stari de genul asta.Ma speriam tare dar m am obisnuit cu chestia asta.Inca le mai am dar sunt rare si cand le am nu ma mai sperii.Eu m am tratat la un neurolog, mi a dat sa iau Depakine.Important este sa te duci la medic.Multa sanatate!

| sasha_2369 a răspuns:

Consider ca o discutie cu psihologul scolii sau cu un psiholog ce are un cabinet particular iti va face mult bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Devine din ce in ce mai jenanta chestia asta. n-am avut nicio problema sa zici ca e pe sistem nervos pur si simplu, am o viata foarte frumoasa, parinti super si un prieten care imi este alaturi numai ca asta m-a facut sa ma simt foarte aiurea.am vointa dar nu mai pot nici eu.la scoala nu pot sa stau locului, imi vine niste chestii in cap fara sa vreau.ma gandesc ca poate imi dau seama ca viata nu e chiar asa roz precum pare si poate ma maturizez. sper sa fie ceva temporar.

| cretzolyna_5998 a răspuns:

Incearca sa mergi la preot ca sa iti citeasca de sperietura