| dima1996marius a întrebat:

Salut.Aseara am fost la club si am avut un atac de panica, cam dupa 30 de minute de cand am intrat.am plecat imediat acasa.Am toate simptomele de anxietate. Ce sa fac? pot sa tratez aceste simptome? si astazi am cam aceleas simptome dar e mai bine ca acum stiu despre ce este vorba,aseara eram foarte speriat ca nu stiam ce se intampla cu mine, credeam ca mor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic. Aici nu-i nimeni sa te ajute.

| vangaelis a răspuns:

Atacul de panica si anxietatea se trateaza. deci e bine. Indicat este sa mergi la psihiatru, nu psiholog, sa-ți faca o evaluare. Anxietatea si atacurile de panica in timp iti afecteaza activitatile zilnice. Nu cred ca vrei sa traiesti intr-o stare de angoasa.
Stiu ca nu o sa-ti placa raspunsul meu, dar sa stii ca daca mergi la psihiatriu nu inseamna ca esti nebun.

| MihaiN a răspuns:

E greu de dat un raspuns simplu, pentru ca sunt multe lucruri pe care nu le cunoastem (daca ai mai avut atacuri de panica / ce anume l-a declansat si cum anume s-a manifestat / daca consumi anumite substante etc. ). Daca vrei, imi poti da add pe id-ul Mihaitheatheist si vorbim mai multe acolo happy