| 09Ioana09 a întrebat:

Am inceput inceput de câteva zile sa am scurgerile putin mai abundente si cam urat mirositoarem igiena e mai mult decat corespunzătoare. Am avut o imitație in zona intina cu mâncărimi, fiind doar atât. Am fost la madic primind tratament. Dupa ce a trecut acea problema au început scurgerile aceste. Care ar putea sa fie cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt cateva cauze pentru care inca aceleste scurgeri urat mirositoare (pare a fii o infectie cu trichomonas vaginalis, o boala cu transmitere sexuala). Asadar, cauzele ar putea fi:
- Tratamentul a fost facut necorespunzator,
- ori trebuia repetat, fiindca infectia pe care o ai, nu a trecut.
- ori te-ai recontaminat, daca ai avut sex neprotejat

Tratamentul trebuia facut concomitent cu partnerul de sex, pe toata perioada tratamentului, pana la vindecare, sexul fiind interzis, pentru a se evita reinfectarea.

Din pacate, acum va trebuii sa repeti tratamentul, dar de data asta respecta conditiile ca sa va vindecati:
- faceti amandoi tratamentul in acelasi timp
- sexul este exclus pana dupa terminarea tratamentului

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să întrebi medicul.