| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu.Sunt putin ingrijorata.De cateva zile mi-a trecut menstruatia, iar din prima zi dupa terminarea ei am inceput sa am niste scurgeri maronii care nu au miros.Din ziua aia (sunt aproximativ 4 zile de cand mi-a trecut), tot am scurgerile astea maronii.S-ar putea sa fie din cauza ca sunt in primul an cu menstruatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mudokins78 a răspuns:

Este posibil!
Unele medicamente (Tamoxifen de exemplu) pot genera sangerari vaginale, spotting sau secretii cu continut rosiatic/maroniu.

Pe langa acestea mai exista nenumarate alte posibile cauze de sangerare anormala atat in timpul menstruatiei cat si in perioadele intermenstruale. Indiferent de cauza pe care o suspectezi e neaparat nevoie de un examen ginecologic efectuat cat mai repede posibil.

1 răspuns: