| Stefanismyname a întrebat:

Am început sa am de câteva zile mâncărimi în zona intima (capul și pielea, dar și în zona preputului) și am citit pe net ca ar fi posibil sa pățesc asta ca o reacție adversa după ce am luat Augumentin și am început sa mă dau cu crema de galbenele dar văd ca nu prea are efect așa ca va cer sfatul.Ce îmi recomandați sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce îmi recomandați sa fac?"

o vizită la dermatolog

| mastadont a răspuns:

Să mergi la doctor, el este cel mai în măsură să îți spună ce să faci. Până nu știi ce ai exact nu poți știi ce să iei. Poate fi și o boală venerică așa că ai grijă.

| Craciun_Nicolas_1995 a răspuns:

Daca te freci in continuu si ai pielea de o culoare care nu e obisnuita adica rosu inseamna ca ai raie

| Stefanismyname explică (pentru Craciun_Nicolas_1995):

Decarisaj sa răspunzi la mișto mă Bine nu mai răspunzi; totul a fost din cauza antibioticelor