| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac in momentul in care mi-au aparut mâncărimi in zona intimă? Mentionez ca am inceput sa iau niste pastile acum cateva zile, e posibil sa aiba vreo legătură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu spui ce pastile iei. Nu le mai lua si tine cont daca dispar mancarimile.
Ar trebui sa te gandesti cand ai facut sex ultima data si daca a fost protejat.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Pastilele respective mi si fost recomdatate de medicul ginecolog pentru dereglari hormonale

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred ca dereglarile hormonale au legatura cu mâncărimile.

| Ronnix a răspuns:

Daca ti-au aparut niste mancarimi in zona intima, inseamna un singur lucru... ai luat o boala cu transmitere sexuala. Iti sugerez sa mergi la doctor cat mai curand.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Ronnix):

Un singur lucru? Cat de sigur esti?

| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog, nu doar pentru mancarimi ci si pentru cheagurile de sange, pe care le-ai avut de curand.

| jj7700 a răspuns:

Te-ai ras/epilat recent? Mancarimi apar in general daca incepe sa creasca din nou parul pubian.

| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie, depinde de scurgerile pe care le ai cred ca e posibil sa fi luat de la partenerul tau, daca da ar trebui sa va tratati amandoi