| adaaaiirr a întrebat:

Am inceput sa ma ingras, dar nu mananc foarte mult, am numai 3 mese zi de zi, mic dejun, pranz si cina. Ce ar putea sa insemne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ori mănânci lucrur mai calorice decât până acu ori e de la faptul că nu faci (suficientă) mișcare

| RAY a răspuns:

Ca esti pe plus caloric simplu, ai o rata metabolica in functie de inaltime, greutate de exemplu de 1500 cal iar tu consumi 2000, acele 500 calori se depun ca grasime, desi ori manci mai putin ori faci mai mult efort simplu, tu alegi

| Cksihja a răspuns:

Nu faci suficientă mișcare.

| LeSuiton a răspuns:

Eu nu fac suficienta miscare si sunt slab, ceea ce inseamna ca mananci prea mult.