| Lolololalali a întrebat:

Am inceput sa port ochelari pentru miopie mica. II port doar cand sunt acasa, in rest am lentile de contact. Trebuie sa ii port si la calculator/citit/scris? Imi protejeaza lentilele cumva ochiul de calculator? Eu nu simt ca as avea nevoie si in plus nici nu imi sunt prea confortabili. Cum am spus este doar o miopie mica, si cand nu port lentilele ii folosesc doar la televizor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

E bine sa ii folosesti macar la citit si la calculator, sunt multe persoane care nu au dioptii dar isi iau ochelari cu protectie antireflex la citit si pc

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Eu zic sa nu stai prea aproape de calculator, dar cu ochelarii fiindca: La Televizor esti mult mai departe dar la calculator e cam ca la un televizor dar numai ca mai aproape. Good bye happy