| AvalohAlyn a întrebat:

Port ochelari pentru miopie...sa folosesc lentilele de contact? Ar fi mai bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| c0ntsimplu a răspuns:

Eu port lentile cu miopie -2 de aproape 1 an jumatate.
Cei drept ochelarii imi stateau foarte urat, dar si faptul ca sunt o persoana activa, motrica ma dezavantaja sa port ochelari.
In primele 2 saptamani a fost un calvar cu lentilele + igiena, dar dupa o luna nici nu mai imi dadeam seama cand si cum le puneam laughing)).
Daca respecti igiena, nu vei avea problemewinking.
Te costa cam 2 milioane Lentilele + Solutia pentru 4 luni...
Dar sa fim seriosi, te simti ca in al 9-lea cer cu lentilele.
Ps: Nu sta mult pe Pc / Telefon /televizor ca s-ar putea dimineata cand pui lentilele sa te usture chiar sa fie insuportabile happy + ca trebuie sa respecti Intervalul de Somn.
Incearca sa nu te prinda ora 11 treaz!
Bafta

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ramai la ochelari: atunci cand ai miopie nu-ti trebuie fandoseala!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu port lentile si n-as reveni ever la ochelari. Daca respecti igiena si esti atent nu o sa ai probleme cu ele.Mie mi se par mult mai confortabile si mai avantajoase decat ochelarii.

| pantera30 a răspuns:

Buna recomandarea mea mergi te rog la un consult oftalmologic si iti vor spune daca poti purta lentile de contact ca pot da iritati roseata sau iti prescrie ochelari. Multumesc multa sanstate-