| Kleb a întrebat:

Am incercat toate "leacurile" babesti, toate cremele posibile(inclusiv zineryt sau skinoren) si tot nu reusesc sa scap de cosuri...Am pe fata, pe gat, pe piept, pe spate, nu stiu cum sa scap de ele! vreau niste sfaturi,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Cu apa si sapun ai incercat?
Cosurile apar in general, din cauza unei igiene precare!
Transpiratia fetei, impreuna cu impuritatile din aer se depun pe fata si astupa porii fetei, pe care-i inabusa si infecteaza, facilitand aparitia cosurilor.
O fata spalata imediat dupa ce ai intrat in casa de la joaca sau dupa ce ai facut sport, nu va avea niciodata cosuri, pentru ca mizeria si impuritatile, nu apuca sa intre in profunzimea porilor, sa-i infunde si sa-i infecteze.
Apa calda si sapun, sunt vitale in cazul asta!
Dusul ZILNIC cu apa calda si sapun este obligatoriu, ca si schimbatul hainelor si chilotilor.

Atentie, mai exista o posibilitate ca corpul sa fie alergic la un produs precum gelul de dus sau cine stie ce sapun.
Poate este bine sa se renunte la asa ceva si sa se foloseaca o perioada de timp, un sapun de bebelusi, care este foarte bland si non - alergenic.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nah poate te-ai convins in sfarsit sa te duci la dermatolog.

| Eduard619 a răspuns:

Http://thursdayplantation.ro/
cele mai bune produse, si nu nu fac reclama sau altceva eu spun doar ce mi-a mers mie bine atat pentru matreata cat si cosuri.
Recomand produsele de la ei in orice situatie.

| pulx a răspuns:

Cel mai bine e sa faci o vizita la un dermatolog. Iti va da creme.