| madalina736 a întrebat:

Am inghitit din greseala un vierme din cirese, ce mi se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai primit un aport de proteine si atat.

| madalina736 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Deci, nu se va intampla nimic neobisnuit? M-am speriat degeaba?laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru madalina736):

Tu cum crezi ca am crescut eu? F multe fructe aveau viermi, pe unii ii mai dadeam deoparte, altii ascunsi sfarseau pe gat. Mai descopere-ai cate un vierme si in majunul de prune. Pe vremea mea totul era mai ecologic, fara otravuri, stropiri, OMG-uri. Deci ce ar trebui sa te ingrijoreze cand acum lumea e mult mai bolnava? Un vierme sau o doza zilnica de otrava? Ca ex, din antichitate oamenii cauta si beau apa din fantanile in care traiesc salamandre, un animal extrem de curat si un adevarat laborator care confirma puritatea apei. https://www.tpu.ro/......ontin-omg/

| madalina736 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu mi se mai intamplase asta niciodata pana acum, si nu stiam ce sa fac. De obicei sunt foarte atenta cand mananc ceva, dar acum chiar nu stiu ce am facut, gustul lor era prea bun si am inghit fara sa vreau si ce nu trebuia. laughing Okay. Multumesc inca o data! happy

11 răspunsuri:
| besche a răspuns:

Sucul gastric in topeste!

| madalina736 explică (pentru besche):

Okay, multumesc pentru raspuns! happy

| minrest a răspuns:

Aoleu. Ce trist. Pronosticul e sinistru, sa stii. Moartea. Pentru vierme, desigur. Vezi tu, e un vierme de cireasa, si orice alt mediu il omoara.

| madalina736 explică (pentru minrest):

Okay. Multumesc pentru raspuns! Ma-ngrijorasem degeaba.hee hee

| octav005 a răspuns:

Nu se intampla nimic. este carne.

| Gerard9965 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic. Se mai intampla sa inghiti cate unul din greseala happy Riscurile micilor noastre capricii.

| madalina736 explică (pentru Gerard9965):

Okay, multumesc pentru raspuns!

| AntiUrs a răspuns:

Să îți spun sincer, și eu am înghițit mulți dar nu am murit, nu este nimic strașnic, căci acești viermi apar, cred că tot din sucul cireselor...