| мιcυтѕαααα a întrebat:

Am insuficienta tricuspida si nu am voie sa fac sport. In cat timp va trece chestia asta ca sa pot face sport? Imi place foarte mult sportul! Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Insuficienta tricuspida nu e ca o raceala care sa treaca. Asta nu trece. E un defect de inchidere a valvelor tricuspide. Depinde cat de mare e defectul si ce simptome iti da. Daca e un defect mic e posibil sa nici nu ai simptome, insa daca e un defect mare se poate opera. Trebuie sa te aiba in evidenta un cardiolog bun pentru ca el iti poate spune exact ce ar trebui sa faci. Te inteleg ca iti place sportul, insa sunt multe feluri de a face sport, nu trebuie sa il practici pe cel care te solicita cel mai mult

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

Asta nu-ti poate spune decat medicul specialist.
lasa-ne pe noi!